Analgin, paracetamol a aspirin pomáhají rychle odstranit příznaky nachlazení a chřipky, zmírnit stav po operaci.
Kombinace antipyretik
Všechny 3 léky jsou klasifikovány jako nenarkotická analgetika, nesteroidní protizánětlivé léky. Kombinace těchto léků (triáda) je často předepsána kvůli specifičnosti jejich účinku.
Jak ovlivňují tělo
Léky mají různé účinné látky a mají různé účinky. Analgin s metamizolem sodným zmírňuje bolest. Paracetamol s účinnou látkou stejného jména snižuje horečku a zmírňuje bolest.
Aspirin s účinnou látkou ve formě kyseliny acetylsalicylové snižuje zánět, horečku a bolest.
K posílení a doplnění účinku užívání každého léku lékaři předepisují kombinovanou dávku. V důsledku toho se zvyšuje účinek antipyretické složky a zvyšuje se seznam nežádoucích účinků..
Indikace pro použití
Podmínky, za kterých je směs předepsána:
- cefalalgie a migréna;
- bolest svalů a kloubů;
- bolest zubů;
- neuralgie;
- renální kolika;
- JVP;
- dysmenorea;
- bolest během menstruace;
- horečka;
- jiné druhy bolesti, vč. chronické a pooperační.
Aspirin spolu s Analginem a Paracetamolem pomáhá eliminovat renální koliku.
Jak to vzít dohromady
Všechny 3 produkty jsou k dispozici ve formě tablet. Při kombinované léčbě musíte dodržovat pravidla pro užívání samostatných léků.
Vlastnosti užívání paracetamolu:
- dospělí a děti od 12 let - 1-2 tablety až 4krát denně (celková dávka není větší než 4 g denně);
- děti od 6 do 12 let - 0,5-1 tableta až 4krát denně;
- děti od 3 měsíců do 6 let - 10 mg / kg.
Způsob použití Analginu:
- dospělí - 1-2 tablety 2-3krát denně (ne více než 3 g denně);
- děti - 5-10 mg / kg 3-4krát.
Maximální doba trvání léčby při léčbě dětí je 3 dny.
Způsob užívání aspirinu:
- dospělí a děti od 15 let - 1-2 tablety každé 4 hodiny (ne více než 3 g denně);
- u dětí do 15 let se jednotlivá dávka vypočítá individuálně na doporučení lékaře.
Analgin mohou užívat dospělí - 1-2 tablety 2-3krát denně (ne více než 3 g denně).
Všechny léky je třeba užívat po jídle..
speciální instrukce
Maximální doba trvání kurzu je 7 dní. Další speciální pokyny:
- Neužívejte pilulky na akutní bolesti břicha, dokud není stanovena příčina.
- Terapie u dětí do 5 let by měla být prováděna pod přísným dohledem lékaře..
- U dětí do 2 let podávejte speciální formy léků (pro děti).
Těhotenství a kojení
Užívání trojčat při nošení dítěte nebo kojení je nebezpečné. Je přísně zakázáno užívat směs v prvním trimestru těhotenství a 1,5 měsíce před porodem.
Dětství
Kombinace 3 léků je schválena pro použití v pediatrii.
Starší věk
Troychatka může být předepsána starším pacientům.
Nežádoucí účinky Analginu s paracetamolem a aspirinem
Nežádoucí účinky při užívání triády:
- vyrážka;
- otok tkání;
- anafylaktický šok;
- Lyellův syndrom;
- Stevens-Johnsonův syndrom;
- hypotenze;
- porušení v urogenitálním systému;
- hypochromie;
- poruchy jater a ledvin;
- alergické reakce.
Kontraindikace užívání Analginu s paracetamolem a aspirinem
Kontraindikace kombinované léčby:
- individuální nesnášenlivost ke komponentám;
- onemocnění plic a průdušek;
- onemocnění jater a ledvin;
- pankreatitida, vředy, gastritida a další gastrointestinální onemocnění;
- problémy s krevním oběhem a tvorbou krve;
- alkoholismus;
- těhotenství;
- laktace;
- věk do 3 měsíců.
Paracetamol spolu s Analginem a Aspirinem by se neměl užívat v případě potíží s krevním oběhem a krvetvorbou.
Dopad na řízení
Během léčby se nedoporučuje řídit..
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Toxicita NSAID se zvyšuje, když se užívá několik léků ze stejné skupiny. Kombinace s jinými léky je přípustná, ale je možné zesílit nebo oslabit účinek účinných látek triády.
Kompatibilita s alkoholem
Léky nejsou kompatibilní s alkoholem. Zvyšuje jejich toxicitu a snižuje antipyretickou aktivitu.
Předávkovat
- nevolnost;
- zvracení;
- bolest v epigastrické oblasti;
- hypotenze;
- zadržování moči;
- zmatek vědomí;
- poškození sluchu a zraku;
- dýchací problémy;
- křeče;
- ospalost.
Léčba: vyčistěte gastrointestinální trakt zvracením a projímadly, vypláchněte žaludek, vezměte aktivní uhlí. Jděte do nemocnice k dalšímu zotavení.
Podmínky výdeje z lékáren
Všechny 3 léky jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Podmínky skladování
Chraňte před slunečním zářením, dodržujte teplotní podmínky: do +30 ° C (aspirin) a + 15... + 25 ° C (paracetamol, analgin).
Skladovatelnost
Paracetamol je skladován po dobu 3 let, aspirin a analgin - 5 let.
Analogy
Podobné kombinace léků: No-shpa, Paracetamol a Suprastin, No-shpa, Analgin a Suprastin.
Cena léku
Průměrná cena paracetamolu - 30 rublů, Analgin - 23 rublů, aspirin - 100 rublů.
Recenze
Maria, 36 let: „Tento koktejl si dám vždy, když onemocním. Ale slyšel jsem, že to bylo špatně. Musíte jen snížit vysokou teplotu. “.
Lyubov, 28 let: „Nedávno byla teplota dítěte snížena pomocí této kombinace léků. Pomohlo to, účinný lék. Teplota klesla a už se nezvyšovala, dítě klidně přespalo noc “.
Oleg, 31 let: „Sanitka používá tuto směs pouze ve formě injekce. Nějak ji zavolali k dítěti (teenagerovi). Teplota okamžitě poklesla, stav se zlepšil “.
Lyudmila, 40 let: „Kombinuji pouze 1 lék s paracetamolem. Myslím, že trojitá směs je pro žaludek nebezpečná. “.
Igor, 33 let: „Kvůli povinnosti své profese nemohu na dlouhou dobu vypadnout ze života, proto také okamžitě snížím teplotu a další příznaky pomocí koktejlu 3 léků. Pokud vezmete lék ještě předtím, než onemocním, pak stačí 1 dávka. Věřím, že jednorázový příjem nepoškodí zažívací trakt, nepociťuji žádné komplikace “.
Mohou být aspirin a analgin užívány společně?
Aspirin a Analgin se používají ke snížení indikátorů teploty. Kombinace léků pomáhá zbavit se bolesti, zmírnit nachlazení a chřipku. Je nutné správně vypočítat dávku, aby se rychle snížila teplota a zabránilo se vzniku nežádoucích účinků.
Jak ovlivňují tělo
Oba léky snižují teplotu na normální hodnoty, eliminují zánět a bolest. Kyselina acetylsalicylová zvyšuje účinek metamizolu a zabraňuje adhezi krevních destiček.
Indikace pro použití
Předepisujte léky na zvýšenou tělesnou teplotu, záněty a bolesti v těle na pozadí různých onemocnění:
- nachlazení;
- chřipka;
- onemocnění pohybového aparátu nebo kardiovaskulárního systému;
- ARVI.
Je třeba poznamenat, že tyto prostředky by měly být užívány podle pokynů lékaře..
Jak správně užívat Aspirin s Analginem
Aby rychle odstranili horečku, bolest a zánět, podají injekci Analginu a vypijí pilulku Aspirin. Nejčastěji se místo druhého používá difenhydramin společně s metamizolem. Natáhněte 1 injekční stříkačku. Udělejte to jen jako poslední možnost.
speciální instrukce
Po injekci existuje zvýšené riziko krvácení, proto jej nepoužívejte před operací. Abyste se vyhnuli dyspepsii, užívejte tablety po jídle..
Těhotenství a kojení
Těhotným a kojícím ženám je kontraindikováno snižování teploty pomocí těchto prostředků.
Kombinace léků pro děti
Podávání kombinace léků dětem do 15 let je kontraindikováno.
Starší věk
Ve stáří by měl být používán s opatrností při onemocněních jater a ledvin..
Nežádoucí účinky aspirinu a analginu
Nežádoucí účinky se zřídka vyskytnou po jedné dávce, ale směs není považována za bezpečnou. Při dlouhodobém užívání se objevuje anémie, dyspepsie, narušení funkce ledvin a jater. Alergie se vyvíjí až k bronchospasmu. Objevují se závratě, bolesti hlavy, nevolnost, anafylaxe, zvracení, otoky. Po požití děti často pociťují příznaky smrtelné nemoci - Reyeho syndrom. Při prvních známkách alergických reakcí ukončete léčbu.
Kontraindikace užívání aspirinu a analginu
Příjem u některých patologií a stavů je kontraindikován:
- těhotenství;
- děti do 15 let;
- období kojení;
- alergie na komponenty;
- závažné onemocnění ledvin a jater;
- bronchiální astma;
- pankreatitida;
- nemoci hemostatického systému;
- aortální disekce;
- závažné srdeční onemocnění;
- gastrointestinální vředy nebo krvácení;
- s křečemi cévního systému;
- nedostatek vitaminu K;
- porucha srážení krve;
- snížený počet krevních destiček;
- nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
- dna;
- polypy v nose;
- vysoký krevní tlak;
- alergie na deriváty pyrazolonu;
- útlak krvetvorby.
Tablety se nesmí užívat při žaludečních potížích. Je lepší podat injekci, která nepoškodí gastrointestinální sliznici.
Dopad na řízení
Vzhledem k možnému poklesu tlaku, závratím a bolestem hlavy je nutné řídit vozidlo a složité mechanismy opatrně.
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Při teplotě lze Analgin použít ve spojení s papaverinem a difenhydraminem. Injekce léků pomáhá s ukazateli vysoké teploty, když je pozorován vazospazmus a končetiny zchladnou. Následující léky by se neměly užívat současně:
- Methotrexát;
- ethanol;
- glukokortikoidy;
- Digoxin;
- barbituráty;
- antidepresiva;
- Alopurinol;
- antikoncepce;
- Penicilin;
- Rentgenové kontrastní látky.
Působení fondů zvyšuje propranolol, sedativa. Zvyšuje se aktivita hypoglykemických a antihypertenziv, nepřímých antikoagulancií, indomethacinu, heparinu, diuretik.
Kompatibilita s alkoholem
Při současném příjmu alkoholu klesá účinnost léků a zvyšuje se zátěž jater. Alkoholické nápoje negativně ovlivňují stav srdce a cév. Léčba v tomto případě jen ublíží.
Předávkovat
V případě předávkování se nežádoucí účinky zvyšují. Objevuje se nevolnost, zvracení, krevní tlak klesá, srdeční rytmus je narušen. Pro pacienta je obtížné dýchat, jsou problémy s ledvinami a játry, klesá tělesná teplota, dochází ke křečím.
První pomoc - výplach žaludku, příjem adsorbentů.
V nemocnici se provádí symptomatická léčba. Může být nutná hemodialýza.
Podmínky výdeje z lékáren
Oba léky si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu..
Podmínky skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotách do + 30 ° C.
Skladovatelnost
Doba použitelnosti - 5 let.
Analogy
Analogem fondů je paracetamol. Může být podáván dětem a starším lidem. Můžete nahradit kombinaci s léky, které obsahují nimesulid.
Paracetamol, Suprastin a No-shpa vám pomohou zbavit se tepla.
V kombinaci se používá Paracetamol a Ibuprofen, Tsefekon nebo Ibuclin. V lékárně si můžete koupit také Teraflu, Nurofen, Fervex, Rinza, Coldrex.
Cena léku
Cena aspirinu je 260 rublů a Analgin je od 10 rublů.
Recenze
Kombinace léků byla předepsána lékařem na horečku. Spolu s difenhydraminem pomáhají léky normalizovat teplotu do 20 minut. Nepohodlí ve svalech, bolestivé pocity v chrámech zmizí. Pokud užíváte léky ve formě tablet, musíte to udělat po jídle..
Elena Igorevna, terapeutka
Kombinace Analginu a Aspirinu je účinným antipyretikem. Může být použit současně s kyselinou acetylsalicylovou v případě nouze. Je předepsán ve formě tablet a při vysokých teplotách - v injekcích. Analgin dobře zvládá bolest a horečku a aspirin zvyšuje jeho účinek. Aby vám léky pomohly, musíte vypít hodně vody a zůstat v posteli..
Mohou být aspirin a analgin použity společně?
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.
Aspirinová charakteristika
Aspirin je léková formulace odvozená z interakce salicylové a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.
- mít kyselou chuť;
- špatně rozpustný ve studené vodě;
- rozpusťte ve vroucí vodě a alkoholu.
Výhody léku:
- srazí teplotu;
- zmírňuje zánětlivé procesy;
- působí jako mírný lék proti bolesti;
- ředění krve, chrání před krevními sraženinami.
Aspirin je léková formulace získaná interakcí anhydridu kyseliny salicylové a kyseliny octové.
Jako antipyretikum je Aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelizin). Častěji jej však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy..
Jak Analgin funguje
Vlastnosti Analginu (aktivní složka je mitamizol sodný) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních. Tablety pomáhají s:
- bolestivé pocity;
- mírné teplo;
- zvýšená kyselost žaludku.
Analgin se používá k léčbě bolesti různého původu:
- neuralgie;
- radikulitida;
- bolest svalů;
- chřipka;
- pooperační bolest;
- žlučová kolika;
- horečka;
- bolest hlavy a zubů.
Vlastnosti Analginu spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních.
Společný efekt
ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale bez horečky, použijte účinný lék proti bolesti Analgin. Jejich společný účel je zaměřen na vylepšení jednotlivých indikátorů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:
- teplota;
- bolest;
- zánět.
Co pomáhá společně
Aspirin s analginem se léčí:
- revmatismus;
- chřipka;
- nachlazení;
- virové infekce;
- bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.
Kombinaci těchto dvou analgetik by však měl předepisovat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky.
Kontraindikace
Analgin je v mnoha zemích zakázán. I naši lékaři přistupují k jeho používání opatrně, protože je uznáván jako silný toxin. Lék není předepsán pacientům:
- s individuální nesnášenlivostí;
- se slabou imunitou;
- se srdečními chorobami;
- s krevními chorobami;
- s vaskulární patologií;
- v případě porušení v játrech a ledvinách;
- s hypotenzí;
- těhotná žena;
- během laktace;
- děti do 2 let.
Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných přípravku Analgin:
- toxický;
- není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
- působí agresivně na zažívací trakt;
- silně ředí krev;
- snižuje krevní tlak;
- neuvedeno do 12 let;
- nedoporučuje se pro těhotné.
Kombinace těchto drog a alkoholických nápojů je nepřijatelná.
Jak se užívá aspirin a analgin
Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.
Při teplotě
Pokud potřebujete snížit vysokou teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělého):
- Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
- Analginové tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
- Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.
Aspirin je dostupný v prášku nebo tabletách.
Při použití pevných přípravků musíte dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Předpokladem pro předepisování injekcí je pomalé podávání (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).
Od bolesti
K úlevě od bolesti předepište (pro dospělé):
- Analgin v pevné formě - denní dávka 2 g (při silné bolesti - až 6 g);
- Analginové injekce - 1-2 ml 2krát denně (3krát se silnou bolestí);
- Aspirin se používá, když je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.
Je třeba mít na paměti, že:
- tablety se vypláchnou velkým množstvím vody;
- injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
- při bolesti zubů se na dásně nebo bolavý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).
Pro děti
U dítěte od 2 do 14 let je přípravek Analgin předepsán na doporučení pediatra při dodržení následujících pravidel:
- v pevné formě - 250-500 mg denně;
- ve formě injekcí - rychlostí 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
- injikovaná kompozice musí mít tělesnou teplotu;
- roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
- průběh užívání jakýchkoli analgetik - ne více než 3 dny;
- při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
- čípky mají nejméně vedlejších účinků.
Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně.
Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně (kvůli diagnóze Reyeho syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a zapíjené velkým množstvím tekutiny.
Nežádoucí účinky aspirinu a analginu
Hlavními faktory vedlejších účinků jsou předávkování a alergie..
Aspirin může vyvolat:
- žaludeční krvácení;
- bolest ledvin;
- snížení tlaku;
- křeče;
- porucha sluchu (s Reyeho syndromem).
Nežádoucí účinky přípravku Analgin:
- žaludeční nevolnost;
- bolest v játrech a ledvinách;
- namáhavé dýchání;
- vyrážka a svědění;
- Quinckeho edém.
Trochatka Analgin Paracetamol Suprastin
Horečka není příčinou onemocnění, ale důsledkem zánětlivého procesu. Jeho vzhled naznačuje, že tělo bojuje s infekcí. Většina bakterií umírá nebo snižuje aktivitu při teplotě 38 stupňů, proto se nedoporučuje ji snižovat. Avšak pobyt ve stavu zvýšené teploty po dobu delší než dva dny může nepříznivě ovlivnit centrální nervový systém, způsobit dehydrataci, zhoršenou cirkulaci vnitřních orgánů a pokles krevního tlaku. Abyste tomu zabránili, musíte přijmout opatření.
- Troychatka z teploty: analgin, paracetamol, suprastin
- Kombinace paracetamolu s jinými léky
- Vlastnosti kombinací antipyretik
Troychatka z teploty: analgin, paracetamol, suprastin
Někdy standardní léky doporučené v takových případech nedávají požadovaný výsledek, pak na pomoc přijde lytická směs, což je kombinace tří léků pro různé účely:
- antipyretické analgetikum: zmírňuje bolest a snižuje horečku. Lze použít následující léky: analgin, aspirin nebo paracetamol;
- antihistaminikum: potlačuje působení volného histaminu, jehož nadbytek vede ke křečím hladkého svalstva (včetně průdušek), sníženému tlaku, zesílení a stagnaci krve v kapilárách, otokům tkáně. Suprastin je ideální;
- antispasmodikum: zmírňuje křeče hladkých svalů (průdušky, cévy zažívacího traktu, žluč a močové cesty). Nejlepší možnost - ne-Shpa.
Pro rychlé snížení teploty je pacientovi podána injekce, která obsahuje následující léky: Analgin, Diphenhydramin a Papaverin. Troichetka může být také kombinací 3 tablet: Paracetamol, No-shpa a Suprastin.
Triáda nejčastěji obsahuje kombinace následujících antipyretických analgetik: analgin, aspirin a paracetamol.
Kombinace paracetamolu s jinými léky
Někdy, aby se dosáhlo rychlého účinku, lékaři doporučují používat kombinace antipyretik s různými účinnými látkami, například:
- Paracetamol + ibuprofen. Použití takové kompozice zahrnuje použití různých dávkových forem léčiv. Pokud se paracetamol užívá jako sirup, musí se jako čípek použít ibuprofen;
- Paracetamol + Analgin. Používá se pouze v případech, kdy není možné zbavit se teploty standardní sadou nástrojů. Oba léky mají poměrně silný antipyretický účinek, takže jejich kombinace může vést k prudkému snížení tělesné teploty (hypotermie), napětí v srdečním svalu, alergické reakci, která se promění v anafylaktický šok, který může být fatální.
Pozornost. Tato kombinace léků je pro tělo potenciálně nebezpečná a je nepřijatelná pro děti do 6 let..
Vlastnosti kombinací antipyretik
Hlavní indikací pro užívání triády je bílá hypertermie, která může být způsobena dědičnou predispozicí a často se vyskytuje u předčasně narozených dětí. Hlavní příznaky nemoci jsou:
- bledá nebo namodralá barva kůže;
- dušnost a rozvoj tachykardie;
- porušení přívodu krve do končetin;
- delirium a nadměrné vzrušení.
Je nebezpečný v tom, že může vést ke křečím a křečím periferních cév, což činí použití konvenčních antipyretik neúčinným. V tomto případě je předepsána triáda, která zahrnuje antipyretické, antihistaminové a křečové složky..
Jako antipyretická složka pro dospělé jsou vhodné analgin, nimesulid nebo aspirin. U dětí se doporučuje paracetamol nebo ibuprofen.
Pozornost. Paracetamol a ibuprofen, stejně jako další antipyretika této skupiny, jsou kontraindikovány za přítomnosti patologických stavů srážení krve, vývoje erozí a vředů v zažívacím systému.
Jako antispasmodikum pro dospělé a děti se doporučuje no-shpa nebo papaverin. Dávka se vypočítá v souladu s množstvím aktivní složky v tabletě. Dětská forma papaverinu obsahuje 10 mg účinné látky, což umožňuje měřit správnou dávku co nejpřesněji.
Mezi antihistaminiky pro kombinaci triády z teploty se doporučuje suprastin, difenhydramin nebo tavegil. Dávka závisí na věku pacienta.
Někdy se pohotovostní lékaři uchylují ke kombinaci Aspirin + Analgin. Tato kombinace je nejúčinnější v přítomnosti infekčních, zánětlivých a virových onemocnění, ale má vážné komplikace, které se zhoršují identitou vlastností a kontraindikací obou léků..
Pozornost. Analgin je kontraindikován v těhotenství a za přítomnosti patologických stavů hematopoetických systémů.
Pokud je po několik dní pozorována vysoká teplota, je nutné zavolat lékaře a nepokoušet se o samoléčbu. Pouze odborník si může vybrat správnou drogu nebo kombinaci léků pro přípravu triády.
V terapii se lytická směs, která zahrnuje analgin, papaverin a difenhydramin, používá k úlevě od bolesti při akutních chirurgických, gynekologických a urologických patologiích, stejně jako k úlevě od hypertenzní krize a úlevě od úzkosti..
Kompatibilita s aspiriny a analginy
Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější nesteroidní protizánětlivé léky. Někteří je považují za analogické, i když to není tak úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každé z drog.
Akce aspirinu
Hlavní účinnou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová.
Jedná se o nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má na tělo několik typů účinků:
- snížení tělesné teploty;
- poskytující mírný analgetický účinek;
- ředění krve (díky čemuž je široce používán k léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění).
Analginova akce
Hlavním účinkem léku je zmírnění bolesti a snížení zánětlivého procesu. Analgin je analgetikum, jehož hlavní složkou je metamizol sodný. Lék se vstřebává z tenkého střeva a začne působit do 20 minut po užití tablety a 5 minut po podání roztoku.
Lék se používá na bolesti zubů, bolesti hlavy, opakující se menstruační bolesti a nepohodlí během zranění. Hlavní věc je, že nemá silný účinek, proto se nepoužívá k dlouhodobému užívání..
Mohu užívat současně aspirin a analgin
Je možné, ale nežádoucí, kombinovat léky. Aspirin existuje již více než 100 let. Dlouhodobě se používá jako lék ke snížení horečky a zmírnění bolesti. Moderní medicína upřednostňuje použití kyseliny acetylsalicylové v kardiologii a flebologii k ředění krve a zlepšování funkce srdce.
Současně můžete užívat jednorázové léky, například při léčbě bolesti hlavy Aspirinem nebo Cardiomagnilem můžete pít Analgin; dávka - ne více než 3 tablety denně.
Indikace pro současné použití
Pokud teplota u dospělých stoupne nad + 39,5 ° C při nachlazení nebo infekčním onemocnění, jako jednorázový lék pro rychlý antipyretický účinek.
Taková směs je přísně kontraindikována pro děti, aby se zabránilo vedlejším účinkům..
Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex Analgin s difenhydraminem.
Kontraindikace při užívání aspirinu a analginu
MP nemůžete použít společně v následujících případech:
- intolerance ke složkám složení jednoho z léků;
- věk do 15 let;
- během těhotenství;
- vnitřní krvácení, v historii včetně;
- narušení ledvin a jater.
Mohou být aspirin a analgin užívány společně?
Mohou být aspirin a analgin užívány společně?
Aspirin a Analgin, užívané současně, mohou snížit vysokou horečku v případech, kdy jsou jiná antipyretika neúčinná.
Jak ovlivňují tělo
Společný příjem poskytuje téměř okamžitý antipyretický účinek. Při jednom použití tyto léky nemají vedlejší účinky a nemají škodlivý účinek na tělo..
Aspirin
Patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Používá se k úlevě od různých druhů bolesti. Doporučeno pro horečnaté podmínky a vysoké teploty způsobené infekčními a zánětlivými chorobami. Ředí krev.
Analgin
Má analgetické, antipyretické a mírné protizánětlivé vlastnosti.
Indikace pro společné použití
Je povolen jednorázový společný příjem při vysokých teplotách. Předcházejte vzniku nežádoucích život ohrožujících komplikací a poskytněte:
- ukazatele snížení teploty;
- odstranění křečí cévního systému;
- úleva od svalů a bolestí hlavy.
Složitá technika navíc pomáhá usnout. Někteří pacienti používají tuto směs jako kocovinu..
Jak správně užívat Aspirin s Analginem
Dospělí mohou užívat 1 pilulku každého léku. Teenageři starší 15 let - ½ tablety.
speciální instrukce
Léky jsou účinnou antipyretickou kombinací, ale nedoporučují se pro pravidelné užívání. Každý z nich má své vlastní kontraindikace a omezení pro použití. Nedostatečné dávkování může vést k závažným komplikacím. Pokud používáte kombinaci léků, neužívejte více než 1krát.
Kyselina acetylsalicylová zvyšuje vlastnosti Analginu. Analgin zvyšuje účinky alkoholu.
U pacientů trpících bronchiálním astmatem a polinózou může takové složení léčiva vyvolat bronchospazmus a reakce přecitlivělosti..
Těhotenství a kojení
Nejsou předepsány v I. a III. Trimestru těhotenství, v II. Trimestru je povoleno užívat opatrně. Nelze použít během kojení.
Kombinace léků pro děti
Tyto léky se nedoporučují pro děti do 15 let. Aspirin může vyvolat závažné komplikace ve formě gastrointestinálních onemocnění. Kromě toho může tento lék způsobit rozvoj Rayeova syndromu, život ohrožujícího onemocnění, které může při selhání jater poškodit centrální nervový systém. V některých případech jsou tyto komplikace fatální..
Starší věk
Při absenci kontraindikací k užívání těchto léků je společné použití přípustné.
Vedlejší efekty
Po komplexním příjmu se mohou objevit alergické reakce ve formě:
- kožní vyrážky;
- závrať;
- tinnitus;
- trombocytopenie;
- porušení v zažívacím traktu (včetně vývoje peptického vředu a pankreatitidy);
- poruchy jater.
Kontraindikace užívání aspirinu a analginu
Užívání léků se nedoporučuje, pokud má pacient v anamnéze:
- gastrointestinální onemocnění;
- bronchiální astma;
- hemofilie;
- trombocytopenie;
- poškození ledvin a / nebo jater;
- srdeční choroba.
Komplexní příjem se nedoporučuje dětským pacientům ani ženám během těhotenství a laktace.
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Při současném užívání s jinými léky proti bolesti se toxický účinek zvyšuje.
Antikoncepce a alopurinol narušují metabolismus Analginu a zvyšují jeho toxické vlastnosti. Kodein, propranolol a některé sedativní léky zvyšují vlastnosti zmírňující bolest. Společný příjem s tiamazolem a Sarcolysinem zvyšuje pravděpodobnost vzniku leukopenie.
Aspirin zvyšuje sérovou koncentraci digoxinu, barbiturátů a lithiových přípravků.
Glukokortikosteroidy a léky obsahující alkohol zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení, pokud se užívají společně.
Recenze
Marina, 32 let, Krasnojarsk
Analgin šetří v mnoha situacích. Jeho výhodami jsou nízké náklady a dostupnost. Slyšel jsem o vedlejších účincích, ale myslím, že je to bezpečné, protože potřeba přijetí je vzácná. V kombinaci s aspirinem dobře snižuje teplotu, i když pak začne bolet žaludek.
Galina, 36 let, Novosibirsk
Kyselina acetylsalicylová (aspirin) je v domácí domácí lékárně. Dlouho osvědčený, jednoduchý a levný lék používaný jako antipyretikum a pro zmírnění bolesti. S Analginem to jde dobře. Pamatuji si, jak je moje matka dala na nachlazení a vysokou horečku.
Mohou být aspirin a analgin použity společně?
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.
Aspirinová charakteristika
Aspirin je léková formulace odvozená z interakce salicylové a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.
- mít kyselou chuť;
- špatně rozpustný ve studené vodě;
- rozpusťte ve vroucí vodě a alkoholu.
Výhody léku:
- srazí teplotu;
- zmírňuje zánětlivé procesy;
- působí jako mírný lék proti bolesti;
- ředění krve, chrání před krevními sraženinami.
Aspirin je léková formulace získaná interakcí anhydridu kyseliny salicylové a kyseliny octové.
Jako antipyretikum je Aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelizin). Častěji jej však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy..
Jak Analgin funguje
Vlastnosti Analginu (aktivní složkou je mitamizol sodný) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních. Tablety pomáhají s:
- bolestivé pocity;
- mírné teplo;
- zvýšená kyselost žaludku.
Analgin se používá k léčbě bolesti různého původu:
- neuralgie;
- radikulitida;
- bolest svalů;
- chřipka;
- pooperační bolest;
- žlučová kolika;
- horečka;
- bolest hlavy a zubů.
Vlastnosti Analginu spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních.
Společný efekt
ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale bez horečky, použijte účinný lék proti bolesti Analgin. Jejich společný účel je zaměřen na vylepšení jednotlivých indikátorů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:
Co pomáhá společně
Aspirin s analginem se léčí:
- revmatismus;
- chřipka;
- nachlazení;
- virové infekce;
- bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.
Kombinaci těchto dvou analgetik by však měl předepisovat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky.
Kontraindikace
Analgin je v mnoha zemích zakázán. I naši lékaři přistupují k jeho používání opatrně, protože je uznáván jako silný toxin. Lék není předepsán pacientům:
- s individuální nesnášenlivostí;
- se slabou imunitou;
- se srdečními chorobami;
- s krevními chorobami;
- s vaskulární patologií;
- v případě porušení v játrech a ledvinách;
- s hypotenzí;
- těhotná žena;
- během laktace;
- děti do 2 let.
Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných přípravku Analgin:
- toxický;
- není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
- působí agresivně na zažívací trakt;
- silně ředí krev;
- snižuje krevní tlak;
- neuvedeno do 12 let;
- nedoporučuje se pro těhotné.
Kombinace těchto drog a alkoholických nápojů je nepřijatelná.
Jak se užívá aspirin a analgin
Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.
Při teplotě
Pokud potřebujete snížit vysokou teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělého):
- Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
- Analginové tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
- Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.
Aspirin je dostupný v prášku nebo tabletách.
Při použití pevných přípravků musíte dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Předpokladem pro předepisování injekcí je pomalé podávání (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).
Od bolesti
K úlevě od bolesti předepište (pro dospělé):
- Analgin v pevné formě - denní dávka 2 g (při silné bolesti - až 6 g);
- Analginové injekce - 1-2 ml 2krát denně (3krát se silnou bolestí);
- Aspirin se používá, když je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.
Je třeba mít na paměti, že:
- tablety se vypláchnou velkým množstvím vody;
- injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
- při bolesti zubů se na dásně nebo bolavý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).
Pro děti
U dítěte od 2 do 14 let je přípravek Analgin předepsán na doporučení pediatra při dodržení následujících pravidel:
- v pevné formě - 250-500 mg denně;
- ve formě injekcí - rychlostí 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
- injikovaná kompozice musí mít tělesnou teplotu;
- roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
- průběh užívání jakýchkoli analgetik - ne více než 3 dny;
- při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
- čípky mají nejméně vedlejších účinků.
Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně.
Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně (kvůli diagnóze Reyeho syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a zapíjené velkým množstvím tekutiny.
Nežádoucí účinky aspirinu a analginu
Hlavními faktory vedlejších účinků jsou předávkování a alergie..
Aspirin může vyvolat:
- žaludeční krvácení;
- bolest ledvin;
- snížení tlaku;
- křeče;
- porucha sluchu (s Reyeho syndromem).
Nežádoucí účinky přípravku Analgin:
- žaludeční nevolnost;
- bolest v játrech a ledvinách;
- namáhavé dýchání;
- vyrážka a svědění;
- Quinckeho edém.
Názor lékařů
Lékaři se domnívají, že tyto léky jsou zastaralé, mají mnoho vedlejších účinků a lze je úspěšně nahradit modernějšími a bezpečnějšími léky. Například Aspirin a Analgin jsou stejné jako Ibuprofen.
Recenze pacientů o aspirinu a analginu
Julia, 50 let, Irkutsk
Celý život jsem užíval tato dvě analgetika. Pomáhají perfektně, nedochází k žádným vedlejším reakcím. Nepovažuji za nutné přejít na drahé léky.
Anna, 29 let, Moskva
Jsem alergický na všechna analgetika. A není to vtip. Jakmile ztratila vědomí. A počáteční příznaky byly hluk v hlavě..
Ivan, 44 let, Murmansk
Miluji aspirin, zvláště s kocovinou. Analgin jsem už dlouho nebral - jed.
Kompatibilita s aspiriny a analginy
Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější nesteroidní protizánětlivé léky. Někteří je považují za analogické, i když to není tak úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každé z drog.
Akce aspirinu
Hlavní účinnou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová.
Jedná se o nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má na tělo několik typů účinků:
- snížení tělesné teploty;
- poskytující mírný analgetický účinek;
- ředění krve (díky čemuž je široce používán k léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění).
Analginova akce
Hlavním účinkem léku je zmírnění bolesti a snížení zánětlivého procesu. Analgin je analgetikum, jehož hlavní složkou je metamizol sodný. Lék se vstřebává z tenkého střeva a začne působit do 20 minut po užití tablety a 5 minut po podání roztoku.
Lék se používá na bolesti zubů, bolesti hlavy, opakující se menstruační bolesti a nepohodlí během zranění. Hlavní věc je, že nemá silný účinek, proto se nepoužívá k dlouhodobému užívání..
Mohu užívat současně aspirin a analgin
Je možné, ale nežádoucí, kombinovat léky. Aspirin existuje již více než 100 let. Dlouhodobě se používá jako lék ke snížení horečky a zmírnění bolesti. Moderní medicína upřednostňuje použití kyseliny acetylsalicylové v kardiologii a flebologii k ředění krve a zlepšování funkce srdce.
Současně můžete užívat jednorázové léky, například při léčbě bolesti hlavy Aspirinem nebo Cardiomagnilem můžete pít Analgin; dávka - ne více než 3 tablety denně.
Indikace pro současné použití
Pokud teplota u dospělých stoupne nad + 39,5 ° C při nachlazení nebo infekčním onemocnění, jako jednorázový lék pro rychlý antipyretický účinek.
Taková směs je přísně kontraindikována pro děti, aby se zabránilo vedlejším účinkům..
Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex Analgin s difenhydraminem.
Kontraindikace při užívání aspirinu a analginu
MP nemůžete použít společně v následujících případech:
- intolerance ke složkám složení jednoho z léků;
- věk do 15 let;
- během těhotenství;
- vnitřní krvácení, v historii včetně;
- narušení ledvin a jater.
Jak užívat aspirin a analgin společně
MP se používá v extrémních případech ke snížení vysoké tělesné teploty. V tomto případě je nutné propíchnout No-Shpu, aby se zabránilo vazospazmu.
Vedlejší efekty
MP může mít následující nežádoucí účinky:
- CNS: nadměrná podrážděnost, ospalost, únava, únava po spánku;
- Gastrointestinální trakt: gastritida, poruchy trávení (všechny NSAID negativně ovlivňují žaludek);
- hematopoetické orgány: anémie, krvácení;
- alergické reakce, svědění, vyrážka, zarudnutí v místě vpichu při použití roztoku.
Aby se předešlo možným problémům, doporučuje se nezneužívat kombinaci těchto látek a před užitím se vždy poraďte s odborníkem.
Recenze
Lyudmila Michajlovna, 58 let, Kursk
Piji aspirin často, nebo spíše ASK, který je součástí Aspirin Cardio nebo Cardiomagnyl. 2x ročně podstupuji prevenci opakovaného infarktu myokardu. Pokud je to nutné, piju Analgin, zvláště při magnetických bouřích, když je narušen krevní tlak, moje hlava mě silně bolí. Nikdy nedošlo k žádným nežádoucím reakcím.
Irina Ivanovna, 30 let, Krasnodar
Oba léky mám vždy na dosah ruky a v případě potřeby je aktivně užívám. Abych zmírnil bolest syndromu, užívám Aspirin, užívám také lék ke zmírnění menstruační bolesti nebo kocoviny. Když bolí zub, ruka, noha atd. Beru Analgin pilulku.
Mohou být aspirin a analgin užívány společně?
Farmaceutické léky Aspirin a Analgin jsou populární léky, které pomáhají rychle zmírnit bolest při různých stavech a patologických stavech a lze je použít ke snížení teploty. Navzdory bezpečnému složení a volnému výdeji by tyto léky měly být používány s ohledem na dávkovací režim a přítomnost kontraindikací.
Akce aspirinu
Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Jeho aktivní složkou je kyselina acetylsalicylová. Droga má široké spektrum účinku, proto se často používá v mnoha lékařských oborech. Hlavní léčivé vlastnosti aspirinu:
- ředění krve;
- antipyretický účinek;
- má anestetický účinek na bolesti hlavy, menstruační bolesti, bolesti zubů a svalů.
Kyselina acetylsalicylová může být použita v kardiologické oblasti pro dlouhodobou terapii patologických stavů kardiovaskulárního systému. Tato látka se navíc používá k boji s teplem..
Aspirin a Analgin pomáhají rychle zmírnit bolestivé pocity při různých stavech a patologických stavech a lze je použít ke snížení teploty.
Analginova akce
Tento lék je nesteroidní analgetikum. Vyrábí se ve formě čípků, injekčního roztoku a tablet. Aktivní složkou léčiva je metamizol sodný. Má výraznou analgetickou aktivitu..
Společný efekt
Tyto léky lze navzájem kombinovat. Tato kombinace vám umožní zbavit se bolesti a normalizovat teplotu. Mělo by se však používat pouze při silné horečce a horečce. V tomto případě je ASA někdy nahrazen paracetamolem, ibuprofenem nebo difenhydraminem. V takovém případě je lepší si předem promluvit s lékařem..
Indikace pro současné užívání aspirinu a analginu
Kombinace Analgin + Aspirin je předepsána pro extrémní teplo, horečnaté stavy vyvolané infekčními patologiemi. Pokud je zvýšená tělesná teplota spojena se zánětem slepého střeva nebo krvácením, je zakázáno užívat nesteroidní léky. U křečových žil se tato kombinace používá opatrně..
Kontraindikace užívání aspirinu a analginu
Léky mají podobná omezení týkající se jejich použití. Mezi nimi:
- závažná onemocnění trávicího traktu (gastrointestinální trakt);
- přecitlivělost na složky léčiva;
- poškození ledvin a jater.
Před použitím léčiv u dětí by měl být konzultován pediatr.
Je třeba mít na paměti, že s kombinovaným užíváním těchto léků se zvyšuje pravděpodobnost negativních projevů..
Jak používat
Pro stabilizaci teploty doporučují lékaři současně užívat 3 léky - No-shpa, Analgin a Aspirin. První lék má antispazmodický účinek a zabraňuje cévním křečím. Tato „triáda“ by neměla být aplikována více než 1–2krát denně..
Po užití Analginu se může objevit nevolnost a nutkání zvracet.
Nežádoucí účinky aspirinu a analginu
Pokud se léky používají nesprávně, můžete čelit nežádoucím účinkům. Nejběžnější jsou:
- nevolnost a nutkání zvracet;
- poruchy funkce orgánů gastrointestinálního traktu;
- projev alergických reakcí;
- závrať.
Aby se zabránilo negativním projevům, je třeba dodržovat doporučené dávky..
Co je lepší
Je nemožné vybrat nejlepší drogu, protože výběr závisí na řadě faktorů. Například u migrén způsobených emočním stresem je lepší dát přednost Analginu, avšak u syndromu kocoviny vykazuje Aspirin největší účinnost.
Názor lékařů
Elena Gerasimova (pediatr), Lipetsk
Tyto bezpečné a cenově dostupné léky lze podávat dětem. Nejčastěji jsou tělem klidně tolerovány. Ve vzácných případech existuje u dítěte možnost alergických reakcí. Abyste tomu zabránili, je lepší se před použitím Analginu s aspirinem poradit s lékařem..
Alexey Viktorovich (kardiolog), Čeljabinsk
Aspirin I je předepisován pacientům jako součást komplexní léčby patologických stavů kardiovaskulárního systému. Dokonce používám analgin sám. Tento lék rychle pomáhá zbavit se bolesti hlavy nebo bolesti zubů.
U syndromu kocoviny vykazuje aspirin nejvyšší účinnost.
Recenze pacientů
Victoria Koshkina, 28 let, Moskva
Nikdy předtím jsem nepoužíval kombinaci těchto farmaceutických produktů. Nedávno však lékař doporučil použít jej k boji proti menstruační bolesti. Drogy rychle pomohly. Nyní je vždy držím po ruce.
Irina Ilyinchenko, 59 let, Surgut
Nedávno moje desetiletá vnučka onemocněla, a tak jsem okamžitě zavolal doktora doma. Lékař odstranil horečku kombinací těchto léků. Stav dítěte se stabilizoval za 20-30 minut.
Mohu užívat současně aspirin a analgin?
Aspirin a Analgin se používají k úlevě od bolesti nebo ke snížení zánětu. Oba jsou nesteroidní protizánětlivé léky a mají některé společné rysy, ale jsou to různé léky, které se někdy používají společně ke zvýšení účinku..
Aspirin a Analgin se používají k úlevě od bolesti nebo ke snížení zánětu.
Aspirigova akce
Aspirin patří do farmakologické skupiny NSAID. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která má antipyretické a protizánětlivé účinky. Používá se pro bolestivé syndromy různých lokalizací.
Aspirin má vlastnosti ředění krve a je široce používán v kardiologii a flebologii pro léčbu a prevenci srdečních onemocnění.
Účinek Analginu na tělo
Hlavní účinnou látkou přípravku Analgin je metamizol sodný, který má silný analgetický účinek. Vzhledem k vysokému riziku nežádoucích účinků je užívání drogy v mnoha zemích zakázáno, ale používáme ji ve všech oborech medicíny.
Analgin se používá na zubní, ušní, menstruační, bolesti hlavy. Předepisuje se pacientům během rehabilitačního období po operaci k úlevě od bolesti a zmírnění zánětu..
Analgin se používá na zubní, ušní, menstruační, bolesti hlavy.
Společný efekt
Kombinace aspirinu a analginu má silný protizánětlivý, analgetický a antipyretický účinek.
Indikace pro současné použití
Společně jsou léky předepisovány při vysokých teplotách u dospělých a dětí v důsledku infekčních, bakteriálních onemocnění nebo nachlazení. Tímto způsobem nemůžete zmírnit bolest v případě horka způsobeného gastrointestinálními chorobami.
Kontraindikace aspirinu a analginu
Existuje mnoho kontraindikací pro užívání drog:
- gastrointestinální onemocnění;
- riziko krvácení;
- citlivost na složky kompozice;
- selhání jater a ledvin;
- bronchiální a „aspirinové“ astma.
Jak užívat aspirin a analgin společně?
Aspirin s Analginem se nejlépe užívá spíše ve formě injekčního roztoku než v tabletách, i když je možná kombinace. Při horečce a horečce dochází k vazospazmu, takže se do kombinace přidává další lék - No-Shpa. Takový lék se nazývá triáda..
Aby se snížila vysoká teplota, všechny léky se smíchají ve 2 ml v jedné stříkačce. Pokud se používají tablety, musíte vypít 3 tablety společně. Pokud horečka stoupne, po 6-8 hodinách lze triádu znovu užít.
Vedlejší efekty
Pokud jsou oba léky užívány s kontraindikacemi nebo neodpovídají dávkování, mohou se objevit nežádoucí účinky:
- nevolnost, pálení žáhy, zvracení, průjem;
- alergická reakce ve formě Quinckeho edému, vyrážka svědění kůže;
- narušení jater a ledvin;
- vnitřní krvácení;
- vývoj onemocnění trávicího systému.
Názory lékařů na kompatibilitu aspirinu a analginu
Ivanna Sergeevna, pediatrka, Oryol
Dříve se triáda s aspirinem a analginem často používala ke snížení teploty u dětí různého věku. Nyní tuto metodu používají někteří pohotovostní lékaři. Dítěti od 1 do 12 let se doporučuje používat čípky obsahující Analgin a Diphenhydramin (Analdim).
Igor Semenovich, terapeut, Magnitogorsk
Navzdory velkému počtu vedlejších účinků a kontraindikací směs metamizolu a kyseliny acetylsalicylové rychle a účinně zmírňuje zánět, bolest a horečku. V některých případech se bez takové kombinace neobejdete.
Recenze pacientů
Olga, 38 let, Tver
Po operaci v gynekologii je menstruace bolestivá, někdy teplota stoupá. Injekce s aspirinem a analginem okamžitě zmírňuje bolest a pomáhá zlepšit stav. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.
Sergey, 49 let, Novgorod
Triádu jsem použil při vysokých teplotách více než jednou. Injekce zmírňuje horečku během několika minut, blokuje bolest. Nedávno začaly problémy se žaludkem, takže tuto metodu nelze použít.