Bolest je pro každého člověka známým pocitem. Může ji najít v nejnevhodnějších okamžicích, narušit všechny plány, omezit fyzickou aktivitu a zničit náladu. Nesnes tu bolest. Mějte po ruce spolehlivý lék, který zvládne širokou škálu bolestivých syndromů.
Přípravky z řady Askofen jsou kombinací dvou spolehlivých a časem ověřených analgetik (kyselina acetylsalicylová a paracetamol) a kofeinu. Studie prokázaly, že užívání kofeinu může zvýšit účinnost jednoduchých analgetik. 4.5
Askofen-P je speciálně navržen pro lidi, kteří pravidelně trpí bolestivým syndromem mírné a střední závažnosti (1–4krát za měsíc).
Askofen ULTRA obsahuje ve srovnání s Askofen-P vyšší dávky účinných látek a je vhodný pro lidi, kteří příležitostně trpí migrénou a jejími příznaky, bolestmi hlavy a dalšími typy bolesti.
Bolest hlavy
Bolest zubů
Bolest svalů
Bolest kloubů
Ústřel
Hrudní radikulární syndrom
Neuralgie
Menstruační bolesti
* Askofen-P je na trhu od roku 1997. Kombinace účinných látek Askofen Ultra byla studována od roku 1971.
** Na základě průměrné maloobchodní ceny za leden až květen 2019, podle údajů IQVIA (č. 10 = 32 rublů; č. 20 = 57 rublů)
1. Účinnost kombinace "ASA 250 g + paracetamol 250 g + kofein 65 mg" potvrzuje 10 studií provedených od roku 1988
2. Ve srovnání se složením Askofen-P
3. Goldstein J, Hagen M2, Gold M. Výsledky multicentrické, dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studie s jednou dávkou srovnávající fixní kombinaci acetaminofenu, kyseliny acetylsalicylové a kofeinu s ibuprofenem pro akutní léčba pacientů s těžkou migrénou. (Výsledky multicentrické, dvojitě zaslepené, randomizované, paralelní skupiny, placebem kontrolované studie s jednou dávkou srovnávající fixní kombinaci acetaminofenu, kyseliny acetylsalicylové a kofeinu s ibuprofenem pro léčbu akutní migrény). Cephalalgia. 2014 listopad; 34 (13): 1070-8. [PubMed]
4. Sawynok J. Kofein a bolest. BOLEST. 152 (2011) 726-729 / Savinok Ya. Kofein a bolest. BOLEST. 152 (2011) 726-729
5. Baratloo A. a kol. Role kofeinu při léčbě bolesti: Stručný přehled literatury. Anesth Pain Med. 2016 26. března; 6 (3): у33193 / Baratloo A. a kol. Role kofeinu při léčbě bolesti: krátký přehled literatury. Anesteziologie a medicína bolesti. 2016, 26. března; 6 (3): y33193
6. Ve srovnání s monopreparacemi
7. Baratloo A. [et al.]. Role kofeinu při léčbě bolesti: Stručný přehled literatury. // Anesteziologie a medicína proti bolesti. 2016. Č. 3 (6). C. e33193
Askofen-P
Složení ascofen-P
Jedna tableta obsahuje účinné látky: paracetamol 200 mg, kyselina acetylsalicylová 200 mg, kofein 40 mg.
Pomocné látky: kyselina stearová, povidon, bramborový škrob, mastek, stearát vápenatý, silikonová emulze a tekutý parafin.
Formulář vydání
Askofen-P se vyrábí ve formě tablet světlého odstínu plochého válcového tvaru bez zvláštního zápachu. V lékárnách se lék prodává v balení po 10 kusech.
farmaceutický účinek
Droga má kombinovaný účinek kombinující nesteroidní protizánětlivé, analgetické, nenarkotické a psychostimulační účinky.
Farmakodynamika a farmakokinetika
Kombinovaný přípravek, jehož účinnost je zajištěna jeho složkami.
Kyselina acetylsalicylová má znatelné analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, inhibuje agregaci krevních destiček.
Paracetamol má také antipyretické a analgetické účinky.
Kofein pomáhá zvyšovat reflexní excitabilitu míchy, stimuluje dýchací a vazomotorické funkce, dilatuje krevní cévy, svaly, srdce, mozek, ledviny a snižuje agregaci krevních destiček. Užívání kofeinu navíc pomáhá snižovat ospalost a únavu, zlepšovat výkon atd..
V důsledku požití je téměř 90% léčiva absorbováno. Současně se dosahuje maximální koncentrace látek v séru v různých časech: paracetamol - do hodiny, kofein - 2,5 hodiny, kyselina acetylsalicylová - 1-2 hodiny.
Téměř 80% kyseliny účinných látek se vylučuje z těla pomocí ledvin..
Indikace pro použití Askofen-P
- syndrom bolesti středního stupně různé etiologie, například: bolest hlavy nebo zubů, migréna, neuralgie, myalgie, artralgie atd.;
- horečnaté stavy způsobené nachlazením a revmatickými chorobami.
Askofen-P během těhotenství
Je třeba poznamenat, že tento lék se nedoporučuje užívat během těhotenství, zejména v I. a III. Trimestru. Jednorázové užívání drogy ve 2. trimestru těhotenství je povoleno, ale pokud je přesně stanoveno, že to nepoškodí plod.
Jak víte, užívání léku v prvním trimestru může způsobit malformaci plodu ve formě štěpení horního patra způsobeného teratogenním účinkem kyseliny acetylsalicylové.
Ve třetím trimestru zůstává pravděpodobnost inhibice porodu, uzavření ductus arteriosus u nenarozeného dítěte, což způsobuje hyperplazii cév v plicích a hypertenzi v cévách.
Kontraindikace pro použití
- nesnášenlivost léku nebo jeho složek;
- různé léze gastrointestinálního traktu;
- poruchy funkce jater nebo ledvin;
- odchylky v činnosti dýchacího systému, například u astmatu;
- disekující aneuryzma aorty;
- některé poruchy nervového a kardiovaskulárního systému;
- věk méně než 15 let;
- laktace, těhotenství atd.
Vedlejší efekty
Při léčbě tímto lékem mohou nastat různé problémy v činnosti gastrointestinálního traktu ve formě: anorexie, nevolnosti, zvracení, gastralgie, průjmu, erozivních a ulcerativních lézí, krvácení. Možný je také vývoj: selhání jater nebo ledvin, tachykardie a zvýšený krevní tlak.
Dlouhodobé užívání léku způsobuje: závratě, tinnitus, bolesti hlavy, hypokoagulaci, různé nežádoucí syndromy a dysfunkci jater.
Askofen tablety, návod k použití (metoda a dávkování)
Jak ukazují pokyny k použití Askofen-P, tyto tablety jsou předepsány pro užívání po jídle 2-3krát denně v množství 1-2 kusů. V tomto případě by maximální denní dávka neměla překročit 6 kusů a přestávka by měla být kratší než 4 hodiny.
Vzhledem k indikacím pro použití Askofenu je třeba dodržovat některé funkce recepce:
- je lepší tablety vypít mlékem, obyčejnou teplou nebo minerální vodou;
- pacienti se zhoršenou funkcí ledvin nebo jater musí prodloužit interval mezi užitím léku - ze 6 hodin.
Průběh anestetické terapie by navíc neměl přesáhnout 5 dní a léčba horečky by neměla přesáhnout 3 dny. V ostatních případech délku léčby a dávkování určuje lékař..
Předávkovat
V případě předávkování se může objevit:
- nevolnost, zvracení, bolest v zažívacím traktu;
- pocení, bledost kůže;
- tachykardie;
- tinnitus;
- ospalost, kolaps, křečový stav;
- bronchospazmus, problémy s dýcháním atd.
Pokud existuje podezření na otravu, musíte naléhavě zavolat lékařskou pomoc. Oběť se obvykle omývá žaludkem a předepisují se adsorbenty.
Interakce
Současná léčba přípravkem Askofen-P vede ke zvýšení účinku heparinu, reserpinu, nepřímých antikoagulancií, steroidních hormonů a některých hypoglykemických látek. Je také pravděpodobné, že sníží účinnost furosemidu, spironolaktonu, antihypertenziv a proti dnu, které pomáhají odstraňovat kyselinu močovou z těla..
Byl zaznamenán nárůst nežádoucích účinků glukokortikosteroidů, methotrexátu, derivátů sulfonylmočoviny, stejně jako nesteroidních protizánětlivých léků a nenarkotických analgetik..
Nedoporučuje se kombinovat tento lék s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji, protože pravděpodobnost rozvoje hepatotoxického účinku přetrvává.
Účinek paracetamolu zvyšuje dobu eliminace chloramfenikolu téměř 5krát. Co se týče kofeinu, pomáhá urychlit vstřebávání ergotaminu.
Kombinovaná léčba se salicylamidem a dalšími stimulanty mikrosomální oxidace podporuje produkci toxických metabolitů paracetamolu, které negativně ovlivňují funkci jater.
Současný příjem s metoklopramidem zvyšuje absorpci paracetamolu. Opakované užívání může zvýšit účinek antikoagulancií.
speciální instrukce
Dlouhodobá léčba tímto lékem vyžaduje sledování funkce periferní krve a jater.
Kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, z tohoto důvodu by pacienti měli před chirurgickým zákrokem okamžitě varovat lékaře, že užívají tento lék. Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což často vyvolává záchvat dny.
Podmínky prodeje
Tyto tablety jsou vydávány bez lékařského předpisu..
Podmínky skladování
Lék by měl být skladován na dostatečně suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.
Návod k použití léku Askofen-P - složení, indikace, vedlejší účinky, analogy a cena
S bolestí různé intenzity doporučují lékaři užívat lék Askofen-P - ze kterého lze tyto tablety stále užívat, říkají pokyny. Většina lidí užívá tento lék, pokud mají bolesti hlavy nebo bolesti zubů, díky nimž jsou ospalí a neklidní. Tablety Ascofen-P účinně tlumí bolest, mají systémový účinek, měl by však být ze zdravotních důvodů přísně předepsán ošetřujícím lékařem..
Co je Askofen-P
Tento lék patří do farmakologické skupiny analgetik-antipyretik kombinovaného složení, doporučuje se pro použití při bolestivém syndromu různé závažnosti. Askofen-P má protizánětlivé, antipyretické, analgetické, analgetické vlastnosti a působí jako nesteroidní protizánětlivé léčivo. Můžete si jej koupit v jakékoli lékárně, není vyžadován žádný předpis, ale postupujte podle pokynů lékaře..
Složení
Ascofen pro bolesti hlavy poskytuje rychlý terapeutický účinek, kterého je dosaženo působením aktivních složek, jejich komplexní interakcí. Tento léčivý přípravek je kombinován svými farmakologickými vlastnostmi, liší se v následujících vlastnostech chemického vzorce, kde každá účinná látka zvyšuje účinek druhé:
- Kyselina acetylsalicylová zmírňuje záněty, zmírňuje bolesti, reguluje syntézu prostaglandinů a snižuje riziko vzniku krevních sraženin.
- Kofein rozšiřuje cévy svalů, srdce, ledvin a mozkové kůry, zatímco zvyšuje intenzitu práce těchto orgánů, stimuluje terapeutický účinek.
- Paracetamol má antipyretické, protizánětlivé a analgetické účinky, zvyšuje účinek kyseliny acetylsalicylové.
farmaceutický účinek
Tablety Askofen-P mají přímý účinek na krevní cévy, přispívají ke zúžení cévních stěn a zvyšují tlak. Je pozorována produktivní absorpce do systémového oběhu, zatímco kyselina acetylsalicylová dosahuje maximální koncentrace v plazmě po 1-2 hodinách. Kofein se vstřebává déle, stanovený časový interval je nejméně 2,5 hodiny. Vylučování aktivních složek je zajištěno ledvinami o 80%, metabolismus je pozorován v játrech. Složení přípravku Askofen v tabletách je jemné, ale průběh léčby musí být předem dohodnut s lékařem.
Indikace pro použití
Léčivý přípravek Askofen-P v tabletách působí jako klasický aspirin, poskytuje mírný analgetický účinek, stabilizuje teplotní režim. Úplné vyléčení nemoci je velmi problematické, ale můžete výrazně snížit závažnost příznaků úzkosti. Zejména pro silný záchvat bolesti různé etiologie a zánětu. Indikace pro použití tablet jsou následující:
- častější záchvaty migrény;
- neuralgie;
- bolest nevysvětlitelné etiologie;
- myalgie;
- revmatické bolesti;
- artralgie;
- bolest zubů;
- hrudní radikulární syndrom, lumbago;
- bolest hlavy;
- algodismenorea.
- Jahody s cukrem na zimu bez vaření
- Zánět sliznice jazyka
- Arytmie srdce - příčiny a příznaky nemoci. Příznaky a léčba
Formulář vydání
Léčivý přípravek Askofen-P je dostupný ve formě kulatých bílých nebo krémově zbarvených tablet. Má slabý zápach, není vyloučeno mramorování, další úpravy charakteristických pilulek. Tablety Askofen jsou určeny k perorálnímu podání a aktivní složky začínají ovlivňovat zaměření patologie již čtvrt hodiny po jedné dávce. Před objednáním léku a nákupem v internetovém obchodě si musíte pečlivě přečíst přiložený návod k použití, poraďte se s lékařem.
Návod k použití Askofenu
Tablety Ascofen-P jsou předepsány stejně dospělým i dětem, zatímco ve všech klinických obrazech je nutné dodržovat předepsané denní dávky, aby se předešlo nebezpečným případům předávkování. Jelikož existuje vysoká pravděpodobnost zhoršené činnosti trávicího traktu po užívání léků, je prokázáno, že je užíván po jídle, pít hodně mléka, alkalické nebo sycené vody. U dospělých je perorální podávání léku vhodné pro 1-2 tablety třikrát denně v intervalu nejméně 4 hodin. Maximální dávka je 6 tablet ústami.
Pro děti
Pokud jsou tablety Askofen-P předepsány ošetřujícím lékařem v dětství, je výše uvedená dávka povolena u pacientů od 15 let. V dřívějším věku je charakteristická medikace kategoricky kontraindikována, jak je podrobně popsáno v návodu k použití. Je lepší nepodávat dětem tablety Askofen-P, protože složky léčiva mohou negativně ovlivnit práci vnitřních orgánů a systémů.
Zvyšuje nebo snižuje tlak Askofen-P
Tento lék nejen snižuje koncentraci krevních destiček v krvi, ale také reguluje krevní tlak. Protože je v chemickém složení přítomen kofein, udržuje tato přírodní složka v dobrém stavu cévní stěny, přispívá k jejich zúžení a zvyšuje krevní tlak. Aby se zabránilo poruchám v kardiovaskulárním systému, je během intenzivní léčby nutné kontrolovat krevní tlak. Tablety Ascofen-P se často předepisují na hypotenzi a na rozvoj bolesti hlavy na pozadí nízkého krevního tlaku.
Vedlejší efekty
V průběhu intenzivní terapie není vyloučen vývoj nepříjemných anomálií spojených s obtížným obdobím adaptace léku v oslabeném těle. Nežádoucí účinky užívání drogy nejsou lokální, proto mohou ovlivnit mnoho vnitřních orgánů a systémů. Pokud se takové příznaky objeví, musí být kromě konzultace s lékařem další léčba dočasně pozastavena. Aby nedošlo k prudkému zhoršení obecného blahobytu, je důležité si přečíst pokyny, podle kterých mohou existovat následující nežádoucí účinky:
- ze zažívacího traktu: příznaky dyspepsie, gastrointestinální krvácení, průjem, zvracení, selhání jater a ledvin;
- z nervového systému: závratě, deprese, zmatenost, ospalost;
- na straně kardiovaskulárního systému: arytmie, tachykardie, nevolnost, arteriální hypertenze;
- z kůže: lokální, alergické reakce, Quinckeho edém, bronchospazmus, anafylaktický šok.
Lékaři navíc nedoporučují dlouhodobé užívání tablet Askofen-P, protože jsou schopni vyvinout extrémně nepříjemná onemocnění v těle, která jsou náchylná k chronickému průběhu. Mezi nimi je třeba rozlišovat pokles agregace krevních destiček, zvýšené krvácení z dásní, hluchotu a tinnitus, slepotu, hemoragický syndrom, hypokoagulaci, Stevens-Johnsonův syndrom.
- Odstranění polypu cervikálního kanálu: operace
- Coprogram - co je to za analýzu. Co ukazuje program, jak jej správně předat a dekódovat výsledky
- Jak určit přítomnost parazitů v lidském těle
Kontraindikace
Tablety Askofen-P jsou levné, zejména v katalozích internetových obchodů, takže byste neměli bezhlavě pronásledovat jejich levnost. Předepisování léků se nezobrazuje všem pacientům a povrchová samoléčba je zcela nebezpečná pro zdraví. Pokyny označují kontraindikace pro použití, s nimiž se musíte seznámit před zahájením kurzu, poraďte se s terapeutem. Lékařská omezení jsou tedy následující:
- žaludeční vředy, sklon k erozi a krvácení z trávicího traktu;
- chronické onemocnění jater a ledvin;
- astma vyvolané příjmem kyseliny acetylsalicylové;
- aneuryzma aorty;
- portální hypertenze;
- nervové poruchy;
- progresivní glaukom;
- nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
- hemoragická diatéza;
- srdeční ischemie;
- děti do 15 let;
- zvýšená aktivita účinných látek.
Předávkovat
Pokud systematicky nadhodnocujete denní dávku léku, je možné předávkování. K tomu dochází, když je překročena maximální dávka tablet v množství 7 nebo více. Pacient pociťuje slabost, záchvaty tachykardie a další vedlejší účinky, které patologicky zesilují jejich intenzitu. Pacient musí naléhavě umýt žaludek, vzít sorbenty a dodržovat odpočinek v posteli.
Obzvláště nebezpečný účinek kyseliny acetylsalicylové spočívá v tom, že když je koncentrace v krvi příliš vysoká, otráví celé tělo. Pacient si stěžuje na záchvaty nevolnosti a zvracení, nedokáže zvládnout rychlý srdeční rytmus. Respirační dysfunkce není vyloučena. Úlevu od těchto nepříjemných záchvatů doprovází také výplach žaludku a příjem sorbentů.
Lékové interakce
Při předepisování komplexního léčebného režimu existují vždy omezení. Pokud mluvíme o lékové interakci jiných léků s Askofenem, pak přítomnost jeho aktivních složek může narušit terapeutické vlastnosti určitých farmakologických skupin. Doporučuje se klást zvláštní důraz na následující kombinace:
- Tablety Ascofen-P zvyšují účinek nepřímých antikoagulancií, heparinu, reserpinu, hypoglykemik a steroidů.
- Uvedený lék snižuje terapeutický účinek spironolaktonu, antihypertenziv, furosemidu, léků proti dnu.
- Tablety Ascofen-P jsou kontraindikovány v kombinaci s barbituráty, zidovudinem, léky na epilepsii, rifampicinem, alkoholem.
- Kyselina acetylsalicylová způsobuje vedlejší účinky GCS, NSAID, derivátů sulfonylmočoviny, nenarkotických analgetik, methotrexátu.
- Kofein urychluje absorpci ergotaminu, zatímco metoklopramid stimuluje pronikání paracetamolu do systémového oběhu.
speciální instrukce
Dlouhodobá léčba tímto lékem nejenže nepřináší terapeutický účinek, ale může také způsobit nová onemocnění v těle. Při intenzivní terapii je nutné sledovat krevní tlak, funkci ledvin a jater a koncentraci kyseliny močové (aby se zabránilo záchvatům dny). Nedoporučuje se užívat tablety Ascofen-P v dětství, a to ani při onemocněních dýchacích cest, a vzhledem k nadcházející operaci je nutné dočasně přerušit perorální podávání.
Ascofen pro kojení a těhotenství
Lék je kategoricky kontraindikován v prvním a třetím trimestru těhotenství, protože může vyvolat zvýšený tón dělohy. Ve druhém trimestru není takový farmakologický předpis zakázán, tablety Askofen-P však můžete pít, pouze pokud je přínos pro matku vyšší než potenciální hrozba pro zdraví plodu. Během laktace je také lepší se takové léčby zdržet nebo na dobu intenzivní péče dočasně přerušit kojení.
Analogy Askofen-P
Pokud lék není pro pacienta vhodný, lékaři za něj vyberou náhradu. Tablety Ascofen-P, které mají řadu lékařských kontraindikací, mohou poškodit pouze zdraví, proto je lékař s velkou péčí zavádí do režimu intenzivní péče. Pokud nedošlo k žádnému znatelnému zlepšení a nejsou, ale objevily se další stížnosti, je zapotřebí analogie. Níže jsou uvedeny účinné léky s podobným účinkem:
- Aspirin;
- Acifein;
- Citramarin;
- Citrapar;
- Kofitsil plus;
- Excedrin;
- Migrenol Extra.
Cena tablet Askofen-P je k dispozici všem kupujícím, avšak neoprávněný nákup a další orální podávání jsou kategoricky kontraindikovány. Ceny v online lékárně jsou řádově nižší, zatímco dodání je rychlé, ziskové a spolehlivé. Zde jsou přibližné ceny léku v hlavním městě, které jsou uvedeny v následující tabulce:
Askofen
Návod k použití:
Ceny v online lékárnách:
farmaceutický účinek
Askofen je kombinovaný lék, který má analgetické a antipyretické účinky.
Jedna tableta Ascofen obsahuje 0,2 g kyseliny acetylsalicylové a fenacetinu a 0,04 g kofeinu. Kyselina acetylsalicylová inhibuje syntézu prostaglandinů, které jsou odpovědné za výskyt bolesti a otoků v místě zánětu, inhibuje tvorbu trombů a agregaci krevních destiček. Díky této složce umožňuje použití Askofenu zmírnit bolest způsobenou zejména zánětlivými procesy a zlepšit mikrocirkulaci v oblasti zánětu.
Fenacetin zvyšuje antipyretické a analgetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové. Kofein, který je součástí Askofenu, ovlivňuje reflexní dráždivost míchy, stimuluje vazomotorické a respirační centrum, snižuje agregaci krevních destiček a rozšiřuje krevní cévy. Kofein také může zvýšit fyzickou a duševní výkonnost, snížit únavu a ospalost, normalizovat tonus mozkových cév a urychlit průtok krve..
V přípravku Askofen P byl fenacetin nahrazen paracetamolem (0,2 g), což vedlo k protizánětlivým, antipyretickým a analgetickým vlastnostem tohoto léčiva. Výhodou této komponenty je, že pravděpodobnost vzniku methemoglobinu při jeho použití je minimální..
Indikace pro použití Askofenu
Tento lék se doporučuje při bolestech hlavy, nachlazení, neuralgii. Je třeba poznamenat, že užívání Askofenu stále více nahrazuje užívání Askofenu P a Askofenu L, což je způsobeno vyšší bezpečností paracetamolu ve srovnání s fenacetinem a také účinnější kombinací složek, které tyto léky tvoří..
Askofen P je předepsán pro:
- syndrom středně silné bolesti (bolesti zubů, migréna, bolesti hlavy, artralgie, neuralgie, bolestivá menstruace);
- horečnaté stavy způsobené revmatiky a nachlazením.
Návod k použití Askofenu
Podle pokynů je Askofen předepsán 1 tabletu 2-3krát denně. Askofen P se doporučuje v dávce rovnající se 1-2 tabletám, které se musí užívat třikrát denně po jídle, doprovázené příjmem léku velkým množstvím tekutin. Průběh léčby přípravkem Askofen P obvykle trvá 5-7 dní. Pro zmírnění akutní bolesti užijte 2 tablety jednou.
Vedlejší efekty
Užívání přípravku Askofen a Askofen P může vést k takovým nežádoucím následkům, jako jsou alergické reakce, dyspeptické poruchy, exacerbace bronchiálního astmatu, porucha funkce jater a ledvin, léze žaludku a dvanáctníku ulcerózní hemoragické povahy..
Kontraindikace užívání přípravku Askofen
Pokyny pro přípravek Askofen P označují nemoci, při nichž může užívání tohoto léku poškodit tělo:
- gastrointestinální krvácení;
- peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
- porucha funkce ledvin;
- hypokoagulace;
- nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
- portální hypertenze.
Těhotenství, kojení a přecitlivělost na složky přípravku Askofen a Askofen P jsou důvody pro odmítnutí užívání těchto léků.
dodatečné informace
Doba použitelnosti přípravku Askofen je 4 roky, Askofen P je 3 roky. Tyto léky by měly být skladovány na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 0 C..
Askofen: ceny v online lékárnách
Askofen Ultra potahované tablety 10 ks.
Ultra tablety Askofen p.p. 250mg + 65mg + 250mg 10 ks.
Askofen Ultra potahované tablety 20 ks.
Recenze Askofen Ultra
Ultra tablety Askofen p.p. 250mg + 65mg + 250mg 20 ks.
Informace o léku jsou generalizovány, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!
Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud se nechcete zlepšovat, je lepší nejíst více než dva plátky denně..
Vědci z Oxfordské univerzity provedli řadu studií, během nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být pro lidský mozek škodlivé, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Vědci proto doporučují ryby a maso z vaší stravy zcela nevylučovat..
Lidský mozek váží asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylným k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..
Antidepresivum klomipramin vyvolává orgasmus u 5% pacientů.
Ve snaze dostat pacienta ven lékaři často zacházejí příliš daleko. Takže například jistý Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežilo přes 900 operací k odstranění novotvarů.
I když srdce člověka nebije, může ještě dlouho žít, což nám prokázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho „motor“ se zastavil na 4 hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.
Zubní lékaři se objevili relativně nedávno. V 19. století bylo vytrhávání špatných zubů součástí povinností běžného kadeřníka..
Během provozu náš mozek tráví množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v okamžiku, kdy vznikne zajímavá myšlenka, není tak daleko od pravdy..
Lidský žaludek si dobře poradí s cizími předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může rozpustit i mince..
Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné..
Kaz je nejčastějším infekčním onemocněním na světě, kterému ani chřipka nemůže konkurovat..
Používáme 72 svalů, abychom řekli i ta nejkratší a nejjednodušší slova..
Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.
Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně prodáván jako lék proti kašli pro děti. A kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..
Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.
Zdravá záda je darem osudu, který je třeba velmi pečlivě uchovat. Ale kdo z nás myslí na prevenci, když se nic neobtěžuje! Nejsme prostě ne.
ASKOFEN-P
- Způsob aplikace
- Vedlejší efekty
- Kontraindikace
- Těhotenství
- Interakce s jinými léčivými přípravky
- Předávkovat
- Podmínky skladování
- Formulář vydání
- Složení
- dodatečně
Askofen-P je kombinovaný lék, jehož účinek je určen složkami, které jej tvoří.
Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením cyklooxygenáz 1 a 2, které regulují syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci krevních destiček.
Kofein zvyšuje reflexní dráždivost míchy, vzrušuje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzický výkon.
Paracetamol má antipyretické, analgetické účinky.
Indikace pro použití:
Askofen-P se používá u dospělých se syndromem středně silné nebo mírné bolesti (bolesti hlavy, zubů, neuralgie, myalgie, hrudní radikulární syndrom, lumbago, artralgie, algomenorea, migréna), u dospělých a dětí starších 15 let ke snížení zvýšené tělesné teploty, s „Nachlazení“ a další infekční a zánětlivá onemocnění.
Způsob aplikace
Lék Askofen-P se užívá perorálně po jídle, 1-2 tablety 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přestávka mezi dávkami léku by měla být nejméně 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, měl by se lék užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.
V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je přestávka mezi dávkami nejméně 6 hodin.
Lék by se neměl užívat déle než 5 dní, pokud je předepsán jako anestetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy stanoví lékař..
Vedlejší efekty
Anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospazmus.
Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater).
Kontraindikace
Kontraindikace užívání přípravku Askofen-P jsou:
• přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) nebo xanthiny; přecitlivělost na jiné složky léčiva;
• erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
• závažná porucha funkce jater nebo ledvin;
• astma vyvolané příjmem kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
• hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprotrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
• disekující aneuryzma aorty;
• nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
• portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;
• hyperexcitabilita, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panická porucha);
• organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, těžká ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, časté předčasné srdeční rytmy;
• glaukom;
• chirurgické zákroky doprovázené krvácením;
• děti do 15 let.
S opatrností - hyperurikemie, urátová nefrolitiáza, dna, žaludeční vřed a / nebo duodenální vřed (v anamnéze), závažné srdeční selhání.
Těhotenství
Užívání léku Askofen-P je během těhotenství v I. a III. Trimestru kontraindikováno; ve druhém trimestru těhotenství je možná jedna dávka léku v doporučených dávkách, pouze pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod..
Pokud je to nutné, užívání léku během laktace by mělo přestat kojit.
Interakce s jinými léčivými přípravky
Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové.
Zvyšuje vedlejší účinky glukokortikosteroidů, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léků.
Vyvarujte se kombinace léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).
Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje pětkrát. Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.
Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace podporují tvorbu toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater. Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při dalším užívání může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dikumarinu).
Předávkovat
Příznaky předávkování lékem Askofen-P: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie.
S mírnou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospazmus, dušnost, anurie, krvácení. Jak se intoxikace stupňuje, dochází k progresivní paralýze dýchacích cest a odpojování oxidativní fosforylace, což způsobuje respirační acidózu. Pokud máte podezření na otravu, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..
Léčba: oběť by měla podstoupit výplach žaludku a předepsat adsorbenty (aktivní uhlí).
Podmínky skladování
Při teplotě nepřesahující 25 ° C na suchém a tmavém místě.
Udržujte mimo dosah dětí.
Formulář vydání
Askofen-P - tablety.
10 tablet v obrysu bez buněk nebo v balení buněk.
1, 2 nebo 3 blistry s návodem k použití v papírové krabičce. Tvarované buněčné nebo nebuněčné balíčky se stejným počtem pokynů pro použití ve skupinovém balení.
Složení
1 tableta Ascofen-P obsahuje léčivé látky: kyselina acetylsalicylová 200 mg, paracetamol 200 mg, kofein 40 mg.
Pomocné látky: bramborový škrob, povidon (nízkomolekulární lékařský polyvinylpyrrolidon), kyselina stearová, mastek, stearát vápenatý, silikonová emulze CE-10-12, vazelínový olej VGM-30M.
Askofen
- Složení léčivého přípravku
- Dávková forma
- Název a umístění výrobce
- Farmakologická skupina
- Indikace
- Kontraindikace
- Odpovídající bezpečnostní opatření pro použití
- Použití během těhotenství a kojení
- Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení motorové dopravy nebo jiných mechanismů
- Děti
- Způsob podání a dávkování
- Předávkovat
- Nežádoucí účinky
- Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
- Skladovatelnost
- Podmínky skladování
- Obal
- Kategorie dovolené
Složení léčivého přípravku
aktivní složky: 1 tableta obsahuje kyselinu acetylsalicylovou 200 mg, paracetamol 200 mg, kofein 40 mg
pomocné látky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob; stearát vápenatý.
Dávková forma
Jednodílné, pravidelné, kulaté válce, jejichž horní a dolní povrchy jsou ploché, okraje povrchů jsou zkosené, se zářezem pro rozdělení na jedné straně, bílý. Mramorování je povoleno na povrchu tablet.
Název a umístění výrobce
Svatý. Petrovskij, Lubny, 16 let, oblast Poltava, Ukrajina, 37500.
Farmakologická skupina
Analgetika a antipyretika. Kyselina acetylsalicylová, kombinace bez psycholeptik. ATC kód N02B A51.
Lék má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Složky, které tvoří drogu, zesilují vzájemné účinky.
Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrálního nervového systému inhibicí syntézy prostaglandinů PGF 2 v hypotalamu v reakci na vliv endogenních pyrogenů. Analgetický účinek má periferní i centrální původ: periferní účinek - potlačení syntézy prostaglandinů v zánětlivých tkáních; ústředním účinkem je vliv na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci krevních destiček.
Paracetamol má analgetický, antipyretický a velmi slabý protizánětlivý účinek, který je spojen s jeho účinkem na centrum termoregulace v hypotalamu a slabě vyjádřenou schopností inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních..
Kofein stimuluje centrální nervový systém. Zlepšuje také pozitivní podmíněné reflexy, stimuluje motorickou aktivitu, oslabuje účinek hypnotik a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretik.
Indikace
Léčba syndromu mírné až středně silné bolesti: na bolesti hlavy nebo bolesti zubů, neuralgii, myalgii, artralgii s primární dysmenoreou a také jako antipyretikum při onemocněních doprovázených horečkou.
Kontraindikace
Přecitlivělost na složky léčiva, jiné deriváty xanthinu (teofylin, teobromin), jiné salicyláty; bronchiální astma způsobené příjmem salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků v anamnéze vrozené hyperbilirubinemie; vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; onemocnění krve leukopenie anémie akutní gastrointestinální vředy hemoragická diatéza závažné selhání ledvin závažné selhání jater závažné kardiovaskulární nemoci, včetně poruch rytmu, závažné aterosklerózy, závažné ischemické choroby srdeční, závažné srdeční selhání, těžká arteriální hypertenze; stavy zvýšeného vzrušení; poruchy spánku; starší věk; glaukomový alkoholismus.
Odpovídající bezpečnostní opatření pro použití
Nepoužívejte s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou.
Překračujte uvedené dávky léku.
Lék by měl být používán s opatrností v případě anamnézy gastrointestinálních vředů, včetně chronických nebo opakujících se peptických vředů nebo gastrointestinálního krvácení v anamnéze, současného užívání antikoagulancií.
Je nutné poradit se s lékařem ohledně možnosti použití léku u pacientů s poruchou funkce ledvin a jater..
Před použitím léku je nutné se poradit s lékařem, pokud pacient užívá warfarin nebo podobné léky, které mají antikoagulační účinek.
Vezměte v úvahu, že u pacientů s alkoholickým poškozením jater se zvyšuje riziko hepatotoxického účinku paracetamolu; lék může ovlivnit výsledky laboratorních testů na obsah glukózy a kyseliny močové v krvi.
Během chirurgických zákroků (včetně zubních) může použití přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou zvýšit pravděpodobnost výskytu / zvýšení krvácení, což je způsobeno inhibicí agregace krevních destiček po určitou dobu po použití kyseliny acetylsalicylové.
Při užívání léku se může snížit vylučování kyseliny močové. To může vést k dnu u pacientů, kteří snížili vylučování kyseliny močové.
Během léčby se nedoporučuje konzumovat nadměrné množství nápojů, které obsahují kofein (například káva, čaj). Může způsobit srdeční rytmus, třes, pocit napětí, podrážděnost, nepohodlí za hrudní kostí.
Během léčby nekonzumujte alkoholické nápoje.
Pacienti užívající analgetika každý den pro mírnou artritidu by se měli poradit s lékařem.
Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékařskou pomoc.
Použití během těhotenství a kojení
Nepoužívejte lék během těhotenství a kojení..
Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení motorové dopravy nebo jiných mechanismů
Pokud se objeví závratě, měli byste se vyhnout potenciálně nebezpečným činnostem, jako je řízení a / nebo provádění prací, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.
Lék by neměl být používán u dětí kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu (hyperpyrexie, metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater) s hypertermií na pozadí virových onemocnění.
Způsob podání a dávkování
Lék je určen k perorálnímu podání.
Dospělí užívají 1 tabletu 2-3krát denně po jídle. Maximální denní dávka je 6 tablet (3 rozdělené dávky). Doba trvání léčby závisí na průběhu a závažnosti onemocnění a neměla by překročit 5 dní jako anestetikum a 3 dny jako antipyretikum.
Předávkovat
Příznaky předávkování paracetamolem.
Poškození jater je možné u dospělých, kteří užili 10 g nebo více paracetamolu, a u dětí, kteří užívali tento lék v dávce 150 mg / kg tělesné hmotnosti. U pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, třezalkou nebo jinými léky, které indukují jaterní enzymy), pravidelné užívání nadměrného množství ethanolu; glutathionová kachexie (poruchy trávení, cystická fibróza, infekce HIV, hlad, kachexie) použití 5 g nebo více paracetamolu může vést k poškození jater.
K poškození jater může dojít 12-48 hodin po užití nadměrných dávek léku. Během prvních 24 hodin se mohou objevit následující příznaky: bledost, nevolnost, zvracení, anorexie, bolesti břicha. U těžké otravy může selhání jater vést k encefalopatii, hypoglykémii, kómatu a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní tubulární nekrózou se může projevit silnými bolestmi dolní části zad, hematurií, proteinurií a může se vyvinout i při absenci závažného poškození ledvin. Mohou se objevit poruchy metabolismu glukózy a metabolické acidózy. Byly také zaznamenány srdeční arytmie a pankreatitida. Při dlouhodobém užívání léku ve velkých dávkách ze strany hematopoetických orgánů se může vyvinout aplastická anémie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie a leukopenie. Při užívání velkých dávek z centrálního nervového systému - závratě, psychomotorické agitace a dezorientace; z močového systému - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, kapilární nekróza).
V případě předávkování je nutná sanitka. Pacient by měl být okamžitě převezen do nemocnice, a to i v případě, že nedojde k časným příznakům předávkování. Příznaky mohou být omezeny na nevolnost a zvracení nebo nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození orgánů. Pokud došlo k předávkování paracetamolem do 1:00, měla by se zvážit léčba aktivním uhlím. Koncentrace paracetamolu v krevní plazmě by měla být měřena 4:00 nebo později po požití (dřívější koncentrace nejsou spolehlivé). Léčba N-acetylcysteinem může být aplikována do 24 hodin po užití paracetamolu, ale maximální ochranný účinek nastane, pokud je použit do 8:00 po užití.
Příznaky předávkování kyselinou acetylsalicylovou.
Předávkování salicyláty je možné v důsledku chronické intoxikace vyplývající z prodloužené léčby (použití více než 100 mg / kg / den po dobu delší než 2 dny může způsobit toxické účinky), jakož i v důsledku akutní intoxikace, která je život ohrožující (předávkování), a důvodů, proč může to být náhodné použití dětmi nebo neočekávané předávkování.
Chronická otrava salicyláty může být latentní, protože její příznaky jsou nespecifické. Mírná chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylismem se zpravidla vyskytuje až po opakovaných vysokých dávkách. Mezi hlavní příznaky patří: nerovnováha, závratě, zvonění v uších, hluchota, zvýšené pocení, nevolnost a zvracení, bolest hlavy, zmatenost. Tyto příznaky lze kontrolovat snížením dávky. Zvonění v uších lze pozorovat, když je koncentrace salicylátů v krevní plazmě vyšší než 150-300 μg / ml. Pokud jsou plazmatické salicyláty nad 300 mcg / ml, objeví se závažné nežádoucí účinky.
O akutní intoxikaci svědčí výrazná změna acidobazické rovnováhy, která se může lišit v závislosti na věku a závažnosti intoxikace. Závažnost stavu nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.
Příznaky předávkování kofeinem.
Velké dávky kofeinu mohou způsobit bolest v epigastrické oblasti, zvracení, diurézu, rychlé dýchání, extrasystol, tachykardii nebo srdeční arytmii, účinky na centrální nervový systém (závratě, nespavost, nervový neklid, podrážděnost, vášeň, úzkost, třes, křeče).
Léčba. V případě předávkování je nutná sanitka, i když nejsou žádné příznaky předávkování. Perorální methionin nebo acetylcystein mohou být prospěšné do 48 hodin po předávkování. Je také nutné aplikovat obecná podpůrná opatření, symptomatickou terapii, včetně použití antagonistů beta-adrenergních receptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.
Nežádoucí účinky
Přestaňte užívat drogu a okamžitě vyhledejte lékaře v případě nežádoucích účinků.
Na straně kardiovaskulárního systému: tachykardie, palpitace, arteriální hypertenze.
Z krve a lymfatického systému: agranulocytóza, anémie, sulfátová hemoglobinémie a methemoglobinémie (cyanóza, dušnost, bolest v srdci), hemolytická anémie, kvůli antiagregačnímu účinku na krevní destičky, kyselina acetylsalicylová může zvýšit riziko krvácení.
Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, strach, úzkost, neklid, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, celková slabost, zvonění v uších.
Ze zažívacího traktu: dyspeptické poruchy, včetně nevolnosti, zvracení, nepohodlí a bolesti v epigastriu, pálení žáhy, bolesti břicha; zánět gastrointestinálního traktu, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, které ve vzácných případech mohou způsobit gastrointestinální krvácení a perforaci s odpovídajícími laboratorními a klinickými projevy; zvýšená aktivita „jaterních“ enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky.
Z imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rýmy, ucpání nosu, svědění, vyrážka na kůži a sliznicích (obvykle generalizovaná vyrážka, erytematózní, kopřivka), angioedém, exsudativní multiformní erytém (včetně syndromu) Stevens-Johnson), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).
Z endokrinního systému: hypoglykemie, až hypoglykemické kóma.
Z trávicího systému: porucha funkce jater, zvýšená aktivita jaterních enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky, hepatonekróza (účinek závislý na dávce).
Další: bronchospazmus u pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID, krvácení může vést k akutní a chronické posthemoragické anémii / anémii z nedostatku železa (v důsledku takzvaného latentního mikrobiologického krvácení) s odpovídajícími laboratorními projevy a klinickými příznaky, jako je astenie, bledost kůže, hypoperfuze nekardiogenní plicní edém.
Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
Methotrexát - při kombinaci se salicyláty v dávce 15 mg / týden nebo vyšší se zvyšuje hematologická toxicita methotrexátu v důsledku snížení renální clearance methotrexátu protizánětlivými látkami a jeho vytěsňování z jeho spojení s plazmatickými proteiny, proto je tato kombinace kontraindikována.
Inhibitory MAO - v kombinaci s kofeinem je možné nebezpečné zvýšení krevního tlaku, proto je tato kombinace kontraindikována.
Kombinace, které je třeba používat opatrně.
Paracetamol: antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace - tyto léky zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, které ovlivňují funkci jater, což způsobuje možnost těžké intoxikace při malém předávkování léky.
Kofein: cimetidin, hormonální antikoncepce, isoniazid zvyšují účinek kofeinu. Kofein snižuje účinek opioidních analgetik, anxiolytik, hypnotik a sedativ, je antagonistou léků pro anestezii a dalších léků, které tlumí centrální nervový systém (CNS), kompetitivním antagonistou léků, které tlumí centrální nervový systém, kompetitivním antagonistou léků adenosin, ATP. Při současném užívání kofeinu s ergotaminem se zlepšuje absorpce ergotaminu v gastrointestinálním traktu, s látkami stimulujícími štítnou žlázu - zvyšuje se účinek štítné žlázy. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi. Kofein zvyšuje účinek (zlepšuje biologickou dostupnost) analgetik-antipyretik, zesiluje účinky derivátů xanthinu, alfa- a beta-adrenergních agonistů, psychostimulantů.
Kyselina aietylsalicylová současné užívání s urikosurickými látkami, jako je benzobromaron, probenecid, snižuje účinek vylučování kyseliny močové (kvůli konkurenci vylučování kyseliny močové ledvinovými tubuly). Při současném použití s digoxinem se jeho koncentrace v krevní plazmě zvyšuje v důsledku snížení vylučování ledvinami. Inhibitory ACE v kombinaci s vysokými dávkami kyseliny acetylsalicylové způsobují snížení filtrace glomerulů v důsledku inhibice vazodilatačních prostaglandinů a snížení hypotenzního účinku. Selektivní inhibitory serotoninu zvyšují riziko krvácení z horního zažívacího traktu kvůli možnosti synergického účinku. Při současném použití s kyselinou valproovou ji kyselina acetylsalicylová vytěsňuje ze spojení s bílkovinami krevní plazmy, což zvyšuje toxicitu.
Lék zvyšuje účinek léků, které snižují srážení krve a agregaci krevních destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočovin, methotrexátu.
Vyvarujte se kombinace s barbituráty, antikonvulzivy, salicyláty, rifampicinem, alkoholem.
Skladovatelnost
Podmínky skladování
Skladujte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..